Džeko upisao divnu asistenciju u pobjedi Fenerbahčea za povratak na vrh tabele

-
Nogometaši Fenerbahčea ostvarili su pobjedu u 28. kolu turske Superlige savladavši sa sigurnih 2:0 u gostima ekipu Hatayspora.

Riješio je istanbulski klub pitanje pobjednika u prvom poluvremenu nakon što su golove postizali Bright Osayi-Samuel u 24. i Cengiz Under u 40. minuti, a za prvi gol je asistirao Edin Džeko.

Džeko je tada lijepo prošao po lijevoj strani i poslao prizeman centaršut na drugu stativu, gdje je Samuel dočekao loptu i proslijedio je u mrežu.

U drugom poluvremenu je Džeko imao i jednu lijepu priliku da se upiše u strijelce, s ivice kaznenog prostora je gađao donji ugao gola, ali golman Hataya je odbranio.

Džeko je na terenu ostao do kraja utakmice, dok je priliku za igru s klupe dobio Rade Krunić. Vezista reprezentacije BiH zaigrao je od 83. minute.

Fenerbahče je tako barem privremeno izbio na vrh tabele Superlige sa 73 boda, pošto Galatasaray ima utakmicu i bod manje.

Galata svoj meč 28. kola igra sutra kada u velikom derbiju gostuje Bešiktašu.