Džumhur danas protiv Krajinovića u četvrtfinalu ATP turnira u Montpellieru

.
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (ATP: 152.) danas će protiv srbijanskog igrača Filipa Krajinovića (ATP: 36.) igrati meč četvrtfinala ATP turnira u francuskom Montpelliera.

Naš najbolji igrač je u srijedu izbacio 21. tenisera svijeta Nikoloza Basilašvilija pobjedom rezultatom 2:1 u setovima, a za to mu je bilo potrebno sat vremena i 38 minuta igre.

Džumhur je ekspresno za 22 minute prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:1, potom je Gruzijac uzvratio sa 7:5, a u trećem setu je 152. teniser svijeta slavio sa 6:2 i prošao među osam najboljih.

Ovo će mu biti drugi međusobni duel protiv Krajinovića, a oba tenisera za sada imaju po jednu pobjed.

Džumhur je na putu do četvrtfinala redom bio bolji od Bergsa, Gulbisa, Molcana i Basilašvilija, dok je Krajinović bio bolji od Popyrina i Tsonge.

Današnji susret igra se s početkom u 14:30 sati, a pobjednik će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Bublik - Bautista.