Džumhur u dva seta savladao Herberta i plasirao se u polufinale

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se prvi put u polufinale nekog turnira na travi, pošto je rezultatom 2:0 (6:4 i 6:1) bio bolji od Pierre-Huguesa Herberta.

Malo ko je očekivao ovako laganu pobjedu protiv igrača koji se odlično snalazi na travi i kvalitetno servira i igra na mreži. Ipak, Džumhur je odigrao jedan od najboljih mečeva u posljednje vrijeme.

U prvom setu dovoljan mu je bio brejk iz petog gema, kojeg je izvrsno sačuvao do kraja i poveo u ovom meču.

Drugi set bio je fantastičan za bh. tenisera, koji je prepustio protivniku samo jedan gem i tako se plasirao u polufinale ATP 250 turnira u Antaliji koji se igra na travi.

Džumhur ima šansu i da još više popravi ovaj historijski rezultat, pošto će sigurno imati svoje šanse u polufinalu gdje čeka boljeg iz duela Vesely/Basilashvili.