E sada je zabio! Džeko zapečatio pobjedu Fenerbahčea u Pendiku

.
Novi pogodak Dijamanta

Edin Džeko postigao je novi pogodak u dresu Fenerbahčea. Njegov tim vodio s 0:3 u Pendiku, a Dijamant je upravo postigao gol za taj rezultat.

U okviru 10. kola turske Super Lige Fenerbahče gostuje kod Pendikspora. Gosti iz Istanbula vode 0:3 od 65. minute.

Poljak Szymanski je lijepo vidio utrčavanje Edina Džeke, dao mu loptu, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine pogađa i vrlo vjerovatno ovjerava trijumf svog tima.

VIDEO POGLEDAJTE OVDJE.

Što se Edina Džeke tiče, ovo bi mu je već osmi gol u turskoj ligi, a dodao je i četiri asistencije.

Dijamant ima i dva pogotka i tri asistencija u pretkolima Konferencijske lige, odnosno ukupno devet golova i sedam asistencija na 14. nastupu.

Zbunjujuća situacija bila je u 31. minuti. Svi su mislili da je Džeko zabio za 0:1, no ispostavilo se da nije tako.

Lijepa kombinacija je to bila, Osayi-Samuel ubacuje u peterac, Edin Džeko je bio tu, no golman domaćih Canpolat je skrenuo loptu u svoju mrežu.

Ostaje da vidimo da li ćemo do kraja utakmice vidjeti još neki gol. Gosti su u međuvremenu tražili i penal, no ništa od toga.

Vrlo je izvjesno da će se Fenerbahče vratiti na vrh lige, gdje je Galatasaray samo "prespavao".