Edin Džeko postigao novi gol u dresu Fenera

.
Reprezentativac BiH Edin Džeko nastavlja zabijati golove u dresu Fenerbahčea, pošto je strijelac bio i večeras u Nizozemskoj.

Fenerbahče gostuje Twenteu u revanš susretu play-offa Konferencijske lige. Turci su u prvom meču riješili mnogo toga, pošto su slavili sa 5:1.

Ako je i bilo nekih dilema oko prolaska Fenera, one su nestale u 72. minuti. Dosuđen je penal za Fener, a Edin Džeko je bio precizan sa bijele tačke.

Iako bh. napadač nije zadužen za izvođenje penala, dobio je tu čast nakon što je prethodno iz igre izašao Dušan Tadić.

37-godišnji Sarajlija je od dolaska u Tursku postigao šest pogodaka u zvaničnim utakmicama, od čega tri u prvenstvu Turske i tri u kvalifikacijama Konferencijske lige.

Nedavno je protiv Twentea počeo kao rezervista, no ušao je kasnije u igru i samo četiri minute nakon toga upisao asistenciju.

Edin će imati još jedan meč za Fener nakon vikenda, a onda će se zaputiti u BiH na reprezentativno okupljanje, te će predvoditi Zmajeve u septembru protiv Islanda i Portugala u mečevima kvalifikacija za EP.