Elvedina Muzaferija osvojila četvrto mjesto u Crans Montani, stotinke je dijelile od podija

.

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je ostvarila najbolji rezultat našeg skijanja u historiji Svjetskog kupa!

Nakon jučerašnjeg osvajanja 18. mjesta u švicarskoj Crans Montani, danas je na istom skijalištu u drugom spustu osvojila četvrto mjesto.

Muzaferija je danas prvi put u karijeri utrku počela među 30 najboljih skijašica i sa startnim brojem 28 je ostvarila vrijeme 1:28.06 i zauzela fenomenalno četvrto mjesto!

Najbolje danas su bile Italijanke. Marta Bassino je trijumfovala s vremenom 1:26.84, a iza nje je završila Federica Brignone sa 54 stotinke zaostatka.

Treće mjesto je pripalo Lari Gut-Behrami sa 1.11 sekundi zaostatka, što znači da je Muzaferiji podij izmakao za samo 11 stotinki.

Muzaferija će nakon današnjeg uspjeha biti među 25 najboljih spustašica svijeta, što znači da će nastupiti i na završnom takmičenju u Saalbachu.

Tačnije, sa novih 50 bodova sada je 23. spustašica svijeta sa 69 bodova, tačno 300 manje od liderke Gut-Behrami.