Federalni drugoligaš nestvarnim rezultatom savladao sarajevsku ekipu

fudb
Fudbaleri Klisa iz Buturović Polja su na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Konjicu odigrali četvrtu pripremnu utakmicu protiv ekipe SAŠK Napretka iz Sarajeva, člana Druge lige FBiH, grupa „Centar“ .

U prvom poluvremenu šef struke hercegovačkog Hofenheima, Nedim Kudra u prvom poluvremenu je dao priliku sljedećim igračima, Cero, Gabela, Ćosić, Šehić, Bajramović, Makan, Šabanović, Kudra, Bitevija, A.Kozič i Jahić. U drugom poluvremenu su nastupili, Padalović, Husrep, Omerović, Mušinović, Pirija, V. Kozić, Šimunović, Mujak, Canović, Hakalović, Vila i Graho. Za SAŠK Napredak su nastupili, Dinar, Ferhatović, Sobo, Tahmaz, Duro, Mustamujić, Kasapović, Šahović, Omerbašić, Hajradinović i Fočić. Još su nastupili, Helać, Pojata, Mulahasanović, Sofić, trener. Džemal Klačar.

Fudbaleri Klisa su odigrali veoma dobro, kvalitetno i efikasno savladavši ekipu SAŠK Napretka rezultatom 8:2. Golove za FK Klis su postigli, Muamer Vila 3, Azer Kozić 2, Samir Bitevija, Mirnes Jahić i Edin Canović. Za SAŠK Napredak golove su dali Helać i Sobo.

Na dosadašnje četiri pripremne utakmice popularni Klišani su postigli čak 18 golova, Igman 3, Kruševo 4, Radnik Hadžići 3 i SAŠK Napredak 8 golova.

FK Klis sljedeću, petu pripremnu utakmicu u sklopu priprema za drugi dio sezone u Drugoj ligi FBiH, grupa „Jug“ i četvrtfinalnu utakmicu najmasovnijeg takmičenja, Kupa Bosne i Hercegovine igra u subotu 27. februara protiv bivšeg premijerligaša, GOŠK – a iz Gabele.