Fenerbahče upisao minimalnu pobjedu: Džeko asistirao za jedini gol

.
"Žuto-plavi" su upisali bitne bodove te su i dalje jedina ekipa koja je maksimalna nakon tri odigrana susreta

Fudbaleri Fenerbahčea su na teškom gostovanju kod Ankaragučua upisali tešku pobjedu rezultatom 0:1.

Edin Džeko je još jednom bio kapiten, a i imao je nekoliko prilika naš najbolji fudbaler da se upiše ponovo u strijelce. Ipak, na kraju je uspio asistirati za pobjedonosni gol "žuto-plavih".

Igrala se 60. minuta utakmice kada je Fred poslao loptu do Dijamanta, a on mirno sačekao pa uposlio Brajt Osaji Samuela (Bright Osayi), koji je utrčavao iza leđa odbrani domaće ekipe.

Nigerijac je potom odličnom završnicom matirao golmana Ankaragučua.

Fener je bio u problemu od 84. minute kada je Juksek (Yuksek) zbog nesmotrenog poteza, a onda i igranja rukom dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Ipak, to je bilo nedovoljno za domaću ekipu i Fener je slavio pobjedu.

Džeko je na terenu proveo 83. minute, a na travnjaku su bila još dva bh. fudbalera - Nihad Mujakić i Riad Bajić. Mujakić je odigrao 80 minuta, dok je Bajić ušao u 81. minuti.

Fenerbahče nakon tri odigrana susreta ima maksimalan učinak od devet bodova i nalaze se na prvom mjestu turske Superlige.