Francuska lagano protiv Finske

Reprezentacija Francuske pobijedila je Finsku rezultatom 83:67 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Za razliku od utakmice sa Bugarskom gdje su iznenađujuće poraženi, Francuzi su meč sa Finskom shvatili mnogo ozbiljnije i na kraju su upisali laganu pobjedu.

Krenuli su zaista žestoko. Već nakon deset minuta igre imali su dvocifrenu prednost (25:13), a prednost je do poluvremena rasla iz napada u napad i na odmor se odlazi sa ogromnih plus 26 u korist Francuza, 50:24.

U nastavku dolazi do malog opuštanja reprezentacije Francuske. Finska je to iskoristila da smanji zaostatak i na kraju su ipak doživjeli podnošljiv poraz u ovom duelu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nicolas Batum i Charles Kahudi sa po 14 poena, a isti broj koševa na drugoj strani ubacili su Koponen i Murphy.