Futsaleri BiH porazom od Srbije okončali uspješne kvalifikacije za Euro

.
Futsaleri Bosne i Hercegovine poraženi su u posljednjem šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Srbije rezultatom 3:1, ali ovaj ishod neće utjecati na plasman naših igrača na Euro

Naime, BiH je već ranije osigurala plasman na završnicu najboljih evropskih futsal reprezentacija pa je današnji meč u Zenici bio praktično revijalan za naš tim.

BiH je došla u vodstvo u 12. minuti golom Marina Sesara, ali je Srbija u nevjerovatno brzom roku postigla tri gola, preokrenula rezultat i došla do sigurnog vodstva.

Prvo je Stefan Rakić u 13. minuti izjednačio, a onda je Marko Pršić s dva gola u 14. minuti donio preokret. Ujedno je 1:3 bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice igralo se dosta opreznije bez mnogo ambicija da se dođe do pogotka pa je do kraja meča ostalo 1:3.

BiH je kvalifikacije okončala na prvom mjestu s 15 osvojenih bodova te će igrati na Evropskom prvenstvu koje se igra u januaru i februaru naredne godine u Nizozemskoj. Srbija je na drugom mjestu te će vjerovatno ići na Euro preko baraža.