Greška Kolašinca koštala Arsenal, preokret Liverpoola, iznenađujući poraz Chelseaja

Odigrano je šest utakmica 15. kola engleskog Premiershipa.

Na Old Traffordu su snage odmjerili Manchester United i Arsenal. Konačan rezulat bio je 2:2. Gosti su poveli golom Mustafija u 26. minuti. Stvari je na početak vratio Martial golom u 30. minuti.

Arsenal je do novog vodstva došao u 68. minuti. Samo minut kasnije naš Sead Kolašinac pravi veliiku grešku koju je u gol pretvorio Lingard za konačnih 2:2. Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta.

Liverpool je nakon preokreta slavio protiv Burnleya kao gost. Domaći su u vodstvo došli u 54. minuti kada je pogodio Cork. Milner u 62. pogađa za 1:1. Firmino je u 69. pogodio za 2:1, da bni konačnih 3:1 postavio Shaqiri u 91. minuti.

Chelsea je iznenađujuće poražen kod Wolwesa sa 2:1. Loftus-Cheek je donio Plavcima vodstvo u 18. minuti. Domaći do preokreta dolaze za svega četiri minute. Prvo je u 59. Jimenez izjednačio, a u 63. Jota postavlja konačnih 2:1.

Fulham i Leicester, baš kao i Everton i Newcastle su odigrali 1:1. Tottenham je sa 3:1 savladao Southampton.