Haaland i društvo ponizili Wolfsburg, Demirovićev Freiburg sve bliže Ligi prvaka

.
Bundesliga

Četiri meča 30. kola njemačke Bundeslige odigrana su od 15:30 sati, a ubjedljivo najviše pogodaka viđeno je u Dortmundu u meču Borussije i Wolfsburga - čak sedam

Borussia je na poluvremenu vodila s 5:0, ali je u drugom dijelu smanjila brzinu, pa je ipak gost preživio veliku katastrofu, mada je i ovako 6:1 previše.

Rothe, Witsel, Akanji, Can i dva puta Haaland pogađali su za Milionere, dok je Baku u 82. minuti postigao utjehe vrijedan gol za Vukove.

Borussia nakon 30 kola zauzima drugo mjesto sa 63 boda, te ima šest bodova manje od lidera Bayerna, ali i utakmicu više. Wolfsburg ima užasnu sezonu i tek je 13. na tabeli sa 34 boda.

Freiburg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića slavio je s 3:0 protiv Bochuma, a naš napadač na terenu je proveo posljednjih 25 minuta plus nadoknadu. Kubler i dva puta Sallai bili su strijelci za domaću momčad.

Freiburg je peti sa 51 bodom i sada se ozbiljno uključio u borbu za Ligu prvaka.

Hertha je ostvarila napokon pobjedu i to na teškom gostovanju kod Augsburga s 1:0, dok je u duelu Mainza i Stuttgarta ostalo 0:0.