Hertha na pogon Bosanaca zabila petardu: Tabaković postigao dva, Prevljak jedan pogodak

prevljak
Nogometaši Herthe pružili su sjajnu partiju i svoje navijače počastili velikom pobjedom od 5:0 nad ekipom Greuther Furtha, a u ovom meču blistali su igrači porijeklom iz BiH.

Nogometaš bh. korijena koji nastupa pod zastavom Švicarske, Haris Tabaković, bio je briljantan sa dva postignuta gola.

Novo pojačanje Berlinaca prvi je zabio u 23., a drugi u 77. minuti utakmice, a u međuvremenu mrežu gostiju zatresao je još jedan Bosanac.

U pitanju je naš reprezentativac Smail Prevljak koji je također ovog ljeta stigao u redove Herthe.

Rođeni Konjičanin u igru je ušao u 64. minuti da bi samo 120 sekundi kasnije zatresao mrežu rivala.

Malo nakon toga upisao je i asistenciju za peti gol koji je postigao upravo Tabaković.

Nakon prošlosezonskog ispadanja iz Bundeslige Hertha silno želi da se vrati u društvo najboljih, a u Berlinu smatraju kako im igrači iz BiH mogu pomoći u toj misiji.