Hokejaši BiH savladali Hong Kong u drami, na otvaranju SP treće divizije

sa

Seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine u hokeju na ledu pobijedila je Hong Kong nakon penala 6:5 na otvaranju Svjetskog prvesntva treće divizije.

Gosti iz Hong Konga bolje su otvorili meč u dvorani “Mirza Delibašić” u Sarajevu. Poveli su 2:0 poslije malo više od 8 minuta igre u prvoj trećini. Strijelci su bili Cheng u trećoj i YIn Wong u osmoj minuti.

Dvadeset sekundi prije isteka prve dionice, Adnan Mlivić smanjio je na 2:1. Denny Miškić je na isteku petog minuta druge trećine donio poravnanje Bosni i Hercegovini na 2:2.

Shin Ming Jasper i Chu pogađali su u razodblju 9:11 do 9:47 minute, dakle za 36 sekundi za ponovo plusa dva Hong Konga.

Tarik Mrkva je smanjio na 4:3, ali je Cheng pred kraj druge trećine ponovo golom odveo goste na 5:3.

Nikko Gaković vratio je nadu hokejaškim Zmajevima na isteku 13. minute treće trećine, a Adnan Mlivić 13 sekundi prije kraja izborio je penale za BiH.

Prve dvije serije bili su neprecizini hokejaši obje selekcije. Mlivić i Gaković sa jedne i Chu i Chan sa druge strane.

Omer, Mrkva i London pogađali su u naredne tri serije, a promašaj Shin Ming Jaspera i gol Ngana bili su dovoljni za pobjedu BIH.

U drugom kolu BiH igra protiv Irana od 20 sati u srijedu 1. marta, koji je sa 14:4 savladao Maleziju u prvom kolu.