Huligani kamenom pogodili policajca u glavu

Nogomet u doigravanju za prvu ligu Rumunije između Universitatea Cluja i FC Hermannstadta ostao je u drugom planu.

Pobjedu Hermannstadta od 2:0 i praktički osiguran status prvoligaša zasjenili su tamošnji navijači. Poslije vodećeg gola gostiju, koji je postigao Petrescu u 79. minuti, na tribinama u Cluju nastao je haos.

Domaći navijači, nezadovoljni rezultatom, počeli su divljati. Huligansko iživljavanje trajalo je nekoliko minuta, a najteže je stradao policajac koji je pogođen kamenom u glavu, a nakon toga ostao je nepomično ležati na tartan stazi, prenosi Index.hr.

Nesretni pripadnik organa reda krvave glave srušio se na tlo te je u jednom trenutku ostao i bez svijesti. Ekspresno je hospitaliziran, a posljednje informacije iz Rumunije kažu da je stabilno te da mu život nije ugrožen.