Ibričić izbacio Kosorića, Ordagić se oprostio od Evrope, Policajci nemilosrdni

Širom Evrope igrani su revanš mečevi prvog pretkola Evropske lige, a u akciji je bilo i nekoliko bh. fudbalera.

Senijad Ibrčič je i u revanšu bio uspješniji od Aleksandra Kosorića. Domžale su s 1:0 pobijedile Balzan te su sa ukupnih 5:0 proši dalje. Gol odluke postigao je Slobodan Vuk u 21. minuti.

Ibrčić, Kosorić, ali i Josip Ćorluka su odigrali po cijeli meč, s tim da je bivši kapiten Željezničara dobio žuti karton u prvom poluvremenu utakmice.

Amer Ordagić se od Evrope oprostio već na prvoj prepreci. Brann je u 57. minuti poveo sa 0:1, ali je Shamrok do kraja meča preokrenuo te je sa ukupnih 4:3 prošao dalje. Bivši veznjak Slobode je na terenu proveo svih 90 minuta, prenosi Sportsport.

Radnički iz Niša ni u revanšu nije uspio pobijediti Floru, bilo je 2:2 pa je estonski tim prošao dalje sa ukupnih 2:4.

Budućnost je i u revanš susretu potvrdila ulogu favorita protiv Narve Transa. U Podgorici je bilo 4:1, a konačan rezultat u ovom dvomeču bio je 6:1.

Najubdljiviji trijumf osvario je Glasgow Rangers. Sa 6:0 na Ibroxu je savladan St. Josephs, a Policajci su prošli dalje sa ukupnih 10:0.