Inter pobjedom u Torinu nastavio pohod ka tituli, Džeko odigrao 90 minuta u porazu Rome

Roma
Mečevi 27. kola

Fudbaleri Rome poraženi su na gostovanju Parmi rezultatom 2:0 u meču 27. kola Serije A.

Vodstvo domaćinu donio je Valentin Mihaila već u devetoj minuti. Prednost Parme udvostručio je Hernani sa bijele tačke u 55. minuti susreta.

Edin Džeko je bio starter u timu "Vučice" i na terenu je proveo svih 90 minuta.

U drugom meču igranom u istom terminu Inter je kao gost savladao Torino rezultatom 1:2 i nastavio pohod ka tituli.

"Nerazuri" su poveli u 62. minuti, a strijelac je bio Romelu Lukaku sa bijele tačke. Torino je poravnao osam minuta kasnije preko Antonija Sanabrije (Antonio Sanabria).

Lautaro Martinez je pet minuta prije kraja pogodio za 1:2 i donio svom timu vrlo važna tri boda u borbi za titulu prvaka Italije.

Amer Gojak je u ekipi Torina priliku dobio u sudijskoj nadoknadi.