Jokić protiv Nurkića i društva odigrao jednu od najboljih partija u karijeri

Košarkaši Portland Trail Blazersa sinoć su poraženi u gostima protiv Denver Nuggetsa sa 116:113.

Portland je tako prekinuo dobru seriju i u odličnoj utakmici poražen u gostima kod Denvera. Od samog početka gledali smo izjednačen meč, a ekipe su se mijenjale u vodstvo. Prva dionica pripala je Denveru 34:32, dok se na pauzu otišlo kod vodstva gostiju sa 60:58.

U trećoj četvrtini se vjerovatno prelomio meč kada su domaći uspjeli da dođu do preokreta i prednosti od osam poena razlike. U nastavku je portland pokušao da dođe do novog preokreta, bio veoma blizu toga, no na kraju pobjedu odnosi Denver sa 116:113.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je sinoć nešto skromniju partiju. Nurkić je na parketu provao 25 minuta i uspio je upisati 12 poena, osam skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i jednu blokadu. Najefikasniji u Portlantu bio je Damian Lillard sa 26 poena.

Što se tiče Denvera nevjerovatnu partiju odigrao je srbijanski košarkaš Nikola Jokić koji je ubacio nevjerovatnh 40 poena i bio na korak od trible-doublea jer je dodao još deset skokova i osam asistencija.