Jusuf Nurkić ostvario double-double učinak, Portland izgubio od Clevelanda

,
Košarkaši Portlanda poraženi su od Clevelanda na svom terenu u 41. meču u ovoj sezoni NBA lige rezultatom 119:113.

Trail Blazersi nešto bolje otvaraju meč i nakon prve dionice imali su vodstvo od 32:27, a do poluvremena su još dodatno povećali svoje vodstvo i na pauzu otišli s vodstvom od sedam poena. Rezultat je glasio 58:51.

Kraj treće dionice Cleveland se vratio i smanjio na samo četiri poena zaostatka, iako je u jednom trenutku bilo i dva, da bi u posljedjoj dionici došli do potpunog preokreta, na kraju će se ispostaviti i pobjede i to sa šest poena razlike. Konačan rezultat, kao što je već napisano, glasio je 119:113 za Cavalierse.

Najefikasniji igrač na meču bio je Lillard koji je ubacio 50 poena, no to nije bilo dovoljno Portlandu da dođe do pobjede, dok se u pobjedničkoj ekipi istakao Mitchell, koji je ubacio 26 poena. Pratio ga je Allen, a on je meč završio sa 24 poena i 10 skokova.

Jusuf Nurkić u dresu Portlanda odigrao je nešto više od 32 minute, a zabilježio je double-double učinak, tačnije 12 poena i 12 skokova, kojima je dodao i četiri asistencije. Imao je jednu ukradenu, a četiri izgubljene lopte.

U ostalim mečevima, izdvajamo pobjedu Dallasa protiv Lakersa i to nakon produžetaka rezultatom 119:115, uz sjajnu utakmicu koju je odigrao Luka Dončić. Slovenac je ovaj put meč završio sa 35 ubačenih poena te 14 skokova i 13 asistencija, čime je kompletirao triple-double učinak.