Jusuf Nurkić povrijedio rame na meču protiv Clippersa

Jusuf Nurkić se povrijedio na sinoćnjem duelu između Portlanda i LA Clippersa.

Naš centar je odigrao samo 15 minuta, a tokom jedne akcije u prvoj četvrtini kada je pokušao blokirati Tobiasa Harrisa osjetio je bol u desnom ramenu.

Na poluvremenu ljekarski tim Blazersa je zabranio našem centru igranje u nastavku utakmice, a ustanovljena mu je povreda ramena.

Srećom, čini se da je povreda lakše prirode, te bi naš sjajni centar trebao uskoro ponovo biti na parketu.

Inače, za 15 odigranih minuta ostvario je učinak od 4 poena uz 8 skokova, 3 asistencije i 1 blokadu.

Nurkić je ove sezone na prosjecima od 15,6 poena i 10,5 skokova za 26 minuta na parketu.

Portland je izgubio meč rezultatom 104:100.

Sinoć je odigrano još sedam utakmica NBA lige. Brooklyn je izgubio od Philadelphije sa 127:125 trojkom Jimmyja Butlera u posljednjoj sekundi, a Džanan Musa nije bio ni na klupi poražene ekipe.

Ostali rezultati: LA Lakers - Orlando 104:108, Detroit - Phoenix 118:107, Toronto - Miami 125:115, Atlanta - Charlotte 124:123, Memphis - New York 98:103, Sacramento - Utah 112:133.