Juventus pobijedio, Pjanić asistent

Juventus je u 23. kolu italijanske Serije A u gostima pobijedio Sasuolo rezultatom 3:0, a reprezentativac BiH Miralem Pjanić upisao je asistenciju.

Sasuolo je u prvih dvadesetak minuta bio bolji protivnik, ali u 23. minuti klub iz Torina dolazi u vodstvo. Šut Kristijana Ronalda (Cristiano) brani golman domaćina, ali lopta dolazi do Kedire, koji je rutinski posprema u mrežu.

Drugi gol Juventus je postigao u 70. minuti. Pjanić je sjajno uputio centaršut iz kornera i u glavu pogodio Ronalda, koji pogađa za 2:0 i već tada je riješio pitanje pobjednika.

Konačan rezultat postavio je rezervista Emre Can u 86. minuti, na asistenciju Ronalda.

Prvoplasirani Juventus trenutno ima 63 boda, 11 više od Napolija, kako prenosi avaz.sport.