Kakav potez trenera Leedsa: Cijeli svijet mu se divi

Ekipa Marcela Bielse je povela “na prevaru” u 72. minuti

Nakon što je sinoć Norwich zvanično postao novi član engleskog Premiershipa, od danas je to i kultni klub s Bramall Lanea, Sheffield United!

Postalo je to jasno nakon što je ekipa Leeds Uniteda na svom Elland Roadu remizirala sa Aston Vilom 1:1.

Ipak, utakmicu su obilježile nevjerovatne scene. Naime, na kraju su domaći puštali goste da izjednač!

Ekipa Marcela Bielse je povela “na prevaru” u 72. minuti, nakon što nije izbacila loptu u duhu fair-playja, a onda je argentinski stručnjak na klupi domaćih, iako je njegoav ekipa s pobjedom i dalje bila u igri za promociju u elitu, natjerao svoje igrače da puste goste da izjednače i tako isprave nepravdu.

Leeds je u vodstvo doveo Klich u 72. minuti, zatim je došlo do velikog sukoba igrača nakon čega je Villa ostala i s igračem manje, a u 77. minuti je pogodio Adomah, prenosi Fokus.ba.

Tako je Leeds ostao na -5 u odnosu na Sheffield jedno kolo prije kraja, što znači da je klub s Bramall Lanea već u Premiershipu!