Katastrofa Uniteda na Old Traffordu; Ahmedhodžić predvodio Sheffield do bitne pobjede

.
Nogometaši Manchester Uniteda doživjeli su šokantan poraz na Old Traffordu, gdje ih je u 16. kolu Premiershipa sa velikih 3:0 savladao autsajder Bournemouth.

Bournemouth je tako nastavio nizati sjajne rezultate u posljednje vrijeme, pošto sada ima četiri trijumfa i remi na posljednjih pet utakmica.

Za vodstvo popularnih Trešnjica danas na Old Traffordu je pogodio Solanke u 5. minuti, a pobjedu su ovjerili Billing i Senesi pogocima u drugom poluvremenu, u 68. i 73. minuti.

Crveni đavoli su dominirali cijelim tokom utakmice kada je posjed u pitanju, ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse.

U sudijskoj nadoknadi su gosti stigli i do četvrtog gola, ali on je poništen nakon intervencije sudija iz VAR sobe.

United je ostao na šestom mjestu na tabeli Premiershipa sa 27 bodova, a Bournemouth je skočio na 13. poziciju s 19 bodova.

U isto vrijeme odigrane su još tri utakmice, a važnu pobjedu je upisao Sheffield United koji je s 1:0 savladao Brentford.

Kao kapiten je Sheffield opet predvodio bosanskohercegovački nogometaš Anel Ahmedhodžić koji je pružio sjajnu partiju i odigrao svih 90 minuta.

Jedini strijelac na utakmici bio je James McAtee.