Katastrofalan nastup u Švicarskoj uoči Eura: Rukometaši BiH doživjeli težak poraz i od Rumunije

.
Podsjetimo, BiH će u grupi Evropskog prvenstva igrati protiv Švedske, Nizozemske i Gruzije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i treći poraz na Yellow Cupu u Švicarskoj, ovog puta od selekcije Rumunije sa 29:19 (10:6).

Bila je ovo još jedna katastrofalna partija bh. rukometaša na pripremnom turniru uoči Evropskog prvenstva. Ovog puta je naš tim bio i oslabljen neigranjem zbog povreda Marka Panića, Senjamina Burića, Nedima Hadžića i Marija Pavlaka.

Ponovo je BiH imala crnu rupu. Od 11. do 26. minute dala je jedan gol, preko Mirka Hercega. Na pauzi je imala četiri gola zaostatka. U nastavku su Rumuni samo povećavali prednost i na kraju došli do visokog trijumfa.

Najefikasniji bh. igrač bio je Luka Knežević sa četiri gola, a po tri su dodali Dino Hamidović, Mirko Herceg, Luka Perić, Adi Mehmedćehajič i Vladan Đurđević. Benjamin Burić je imao pet intervencija.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u Njemačku putuje nakon tri poraza u pripremnim utakmicama. Podsjetimo, prije Rumunije našu selekciju "razbile" su Argentina (32:23) i Švicarska (39:21).

BiH će u grupi Evropskog prvenstva igrati protiv Švedske, Nizozemske i Gruzije.