Katastrofalna noć za Miralema Pjanića i zabrinjavajuća scena s terena

.
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić (32) neće po dobrom pamtiti večerašnji derbi meč njegovog Al Sharjaha protiv Al Wasla u prvenstvu Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Sharjah je poražen u derbiju s 1:0, a Pjanić je igru napustio u 28. minuti zbog povrede i čini se kako ona nije bezazlena.

Miralem se nakon jedne akcije požalio na bol u koljenu. Utakmicu nije mogao nastaviti i u 28. minuti meča je napustio ovaj susret.

Miralem Pjanić je ove sezone nastupio u pet utakmica za Sharjah. Postigao je dva pogotka i upisao je jednu asistenciju.

Treba istaći da je pobjedu Al Waslu donio Gilberto pogotkom u 70. minuti susreta, ali i daje Sharjah od 35. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Caija.

Al Sharjah je nakon perfektnog starta sezone u posljednja dva kola upisao remi i poraz te su prepustili prvo mjesto na tabeli večerašnjem rivalu.

Al Wasl nakon šest kola ima 14 bodova i jedini je tim bez poraza, dok Al Sharjah ima jedan bod manje i zauzima drugu poziciju.