Ko su najubojitiji napadači Premijer lige BiH?

Još od kraja jula ljubitelji domaćeg fudbala uživaju u sezoni 2018/2019 Premijer lige BiH i, kao i obično, utakmice na premierligaškim terenima donose pregršt uzbuđenja.

Do sada je odigrano 14 kola Premijer lige, bližimo se polovini sezone, pa već imamo dovoljan uzorak da "otkrijemo" najubojitije igrače domaćeg šampionata, one kojima je potrebno najmanje vremena na terenu da postignut najviše golova.

Ipak, potrebno je odrediti kriterije, pa su se tako na listi najubojitijih našli fudbaleri koji su do sada postigli najmanje četiri gola, te igrači čiji je prosjek minuta po golu manji od 180.

Kako je FK Sarajevo nakon 14 odigranih kola ubjedljivo najefikasnija (gol razlika 33:9) ekipa Premijer lige BiH jasno je i da se na listi koja slijedi našao najveći broj fudbalera upravo ovog kluba (podaci o minutaži su preuzeti sa portala Transfermarkt).