Kontroverza u derbiju Italije: VAR provjeravao tri igranja rukom, Juve poveo protiv Intera

c

Nogometaši Juventusa poveli su sredinom prvog poluvremena derbija Italije na gostovanju Interu, a pogodak je privukao mnogo pažnje.

Sudija Daniele Chiffi skoro pet minuta provjeravao je da li je gol regularan. Pogodio je Filip Kostić, no golu je prethodila prava kontroverza.

Naime, VAR je provjeravao trostruko igranje rukom. Čini se da je lopta prvo u ruku pogodiola Adriana Rabiota, a onda i Dušana Vlahovića.

U nastavku akcije ponovo se činilo da je Vlahović igrao rukom, no u tom trećem pokušaju utvrđeno je da tu nije bilo igranja rukom.
Sudija Chiffi nakon dugotrajnog razmatranja uz pomoć asistenata iz VAR sobe odlučio je priznati gol i izazvati žestoke reakcije igrača Intera i domaćih navijača.

Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor, a u nastavku se očekuje ulazak i našeg Edina Džeke ispred kojeg su Lautaro Martinez i Romelu Lukaku danas dobili prednost.