Mlada borkinja iz Ključa, Zejna Krantić, ostvarila je veliki uspjeh na prestižnom međunarodnom turniru u Tokiju, gdje je pokazala vrhunski nivo pripremljenosti, odlučnosti i borbene zrelosti.
Na takmičenju Hombres de Honor 134, Magnum 62, koje je dio renomiranog japanskog turnira Minerva, Krantić je nastupila u kategoriji do 54 kilograma. U ringu se suočila s domaćom takmičarkom i favoritkinjom Mio LaReyna, iskusnom profesionalnom kickbokserkom s 12 borbi iza sebe.
U tehnički zahtjevnom i uzbudljivom meču, Zejna je odnijela pobjedu jednoglasnom odlukom sudija (30-28 u sve tri runde), demonstrirajući vrhunsku taktičku spremnost i mentalnu čvrstinu.
Nastup na Minerva turniru, koji okuplja isključivo šampionke Japana i održava se kao zatvoreni događaj, predstavlja veliko priznanje, posebno jer su pozivi za strane takmičarke rijetkost. Ovo je već drugi put da je Zejna dobila priliku da nastupi, čime je još jednom potvrdila da pripada eliti svjetske borilačke scene.
Zejnina pobjeda ne predstavlja samo lični trijumf, već i snažnu poruku o kvalitetu i potencijalu domaćih sportistkinja iz BiH. Njena karijera ide uzlaznom putanjom, a ovaj rezultat dokaz je da granice postoje samo na karti – ne i u ringu.
Foto: Facebook