Larisa Cerić izgubila, ali nastavlja takmičenja borbom protiv prvakinje

Posljednjeg dana Svjetskog seniorskog prvenstva u džudu u japanskom Tokiju, danas su na borilište izašli bosanskohercegovački predstavnici Larisa Cerić i Harun Sadiković.

Najbolja bh. džudistkinja, nakon dvije pobjede u kategoriji više od 78 kilograma, poražena je u meču za nastup u polufinalu, ali nije završila nastup jer je očekuje meč repesaža, prenosi Avaz.

Na startu turnira Cerić je bila slobodna, u drugom kolu bila je bolja od Njemice Jasmin Kelbs (Kuelbs). Potom je savladala Ukrajinku Galinu Tarasovu, dok je u četvrtfinalu izgubila meč od Japanke Akire Sone nakon što je dobila tri opomene zbog neaktivnosti.

Cerić u nastavku takmičenja očekuje meč repesaža protiv još jedne Japanke, svjetske prvakinje Sarah Asahine. U najtežoj muškoj kategoriji (više od 100 kg) Sadiković je završio nastup u prvom kolu nakon poraza od svjetskog prvaka iz 2017. godine, Brazilca Rafaela Silve.