Lider zastavljen u Frankfurtu, Borussia (M) se probila na drugo mjesto

U subotu u standardnom terminu od 15:30 sati odigrano je pet utakmica 19. kola njemačke Bundeslige. Vodeći Leipzig doživio je treći poraz, pošto je u Frankfurtu poražen od Eintrachta s 2:0. Novi klub Danija Olma jeste bio daleko bolji rival na terenu, ali je domaćin slavio zahvaljujući pogotku Tourea u 48. minuti. Taj gol je gurnuo Eintracht prema pobjedi, a sve je završio Kostić golom uz nadoknadi. Borussia Moenchengladbach je uspjela da iskoristi ulogu favorita na domaćem terenu protiv Mainza (3:1). Prvi do vodstva stigli su gosti preko Quaisona u 11. minuti, ali je Plea u 24. minuti pogodio za 1:1, da bi isti igrač u 76. zabio za sva tri boda, koja je potom potvrdio rezervista Neuhaus u finišu meča. Borussia je skočila na drugo mjesto s 38 bodova, a vodeći Leipzig sada je na sao dva boda prednosti. Pobijedi li Bayern danas, primaknut će se na bod lideru. Paderborn je s igračem manje slavio u Freiburgu (2:0). Gol odluke postigao je Antwi-Adjej u 48. minuti, desetak minuta prije nego će gosti ostati bez Collinsa, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Sve je ovjerio Sabiri golom s penala u 83. minuti. Union Berlin bio je siguran protiv Augsburga s 2:0, a u strijelce su se upisali iskusni Subotić u 47. i Ingvartsen u 61. minuti. Duel Wolfsburga i Herthe okončan je rezultatom 1:2, dok se derbi između Bayerna i Schalkea igra od 18:30 sati.