Manchester obojen u plavo: Građani deklasirali Crvene đavole

rival
Građani gazduju Manchesterom, a to su dokazali i večeras.

Manchester City je u derbiju 28. kola sa 4:1 savladao Manchester United i ostalo lider sa šest bodova prednosti ispred Liverpoola, ali i utakmicom više od Redsa.

Izabranici Pepa Guardiole nisu mogli bolje otvoriti meč.

Igrala se peta minuta kada je De Bruyne iskoristio dodavanje Silve i pogodio za 1:0.

Igrao je United hrabro i ofanzivno u početku meča, a to se isplatilo u 22. minuti. Sancho je pogodio za 2:2 na asistenciju Pogbe.

Ipak, De Bruyne je večeras igrao odličnu partiju i u 28. minuti ponovo pogađa ovaj put za 2:1, ali i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča još dva pogotka u mreži De Gee.

De Bruyne je fenomenalnu partiju začinio asistencijom koju je Mahrez prelijepim udarcem pretvorio u pogodak za 3:1, igrala se 68. minuta.

Mahrez u prvoj minuti sudijske nadoknade postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:1, a isti je priznat nakon pregledavanja VAR-a