Manchester United razbio Leicester, Rashford nastavio nevjerovatni niz

sa

Manchester United s uvjerljivih je 3:0 pobijedio Leicester u 24. kolu Premier lige. Ponovno je briljirao Marcus Rashford, koji je postigao prva dva pogotka za United i tako došao do brojke od 24 gola u svim takmičenjima ove sezone. Čak 16 od ta 24 gola zabio je u 17 utakmica nakon Svjetskog prvenstva.

Prvi put danas Rashford je zatresao mrežu u 25. minuti, kada ga je Bruno Fernandes izvrsnim dodavanjem izbacio jedan na jedan s gostujućim golmanom. Na 2:0 povisio je u 56. minuti. Zabio je iz slične situacije kao i prvi gol, a ovaj put asistirao je Fred. Konačnih 3:0 postavio je Jadon Sancho u 61. minuti poslije lijepe kombinacije s Fernandesom.

Trećeplasirani United pobjedom se približio Cityju na svega tri boda, dok mu Arsenal bježi pet bodova. Leicester je trenutno na 14. mjestu s 24 boda, četiri više od West Hama koji je u zoni ispadanja.