Messi još jednom nestvarnom predstavom donio Barceloni trijumf protiv Celte

Nakon što je Real Madrid na Ipurui dosta lako savladao Eibar, gledali smo utakmicu između Barcelone i Celte, koja je završena pobjedom domaćih 4-1
Text

Ključ pobjede i čovjek odluke ponovo je bio, a ko drugi do Lionel Messi.

Omaleni čarobnjak iz Rosarija je novim hat trickom slomio, danas nimalo lošu, Celtu.

Barcelona do vodstva stiže u 23. minuti. Junior Firpo je ubacio loptu, jedan od defanzivaca kluba iz Galicije igrao rukom, a Messi je siguran iz dosuđenog penala, za 1-0.

Celta se na trenutak uspjela vratiti. Stvari na početak, golom za 1-1, vratio je Lucas Olaza. Igrala se 42. minuta.

Iako je i do tog trenutka bio dosta aktivan na terenu, pravi show Lionela Messija počeo je tek nakon tog primljenog gola.

Prvo poluvrijeme je odjavio lijepim golom iz slobodnog udarca u 45. minuti, čime je Blaugrani obezbijedio da na odmor odu sa prednošću.

A onda, u prvoj minuti nastavka novo remek-djelo i još jedna potvrda da, kada se Argentincu igra fudbal, niko mu jednostavno nije ravan.

Posrijedi je ponovo slobodan udarac, a mali čarobnjak ponovo fantastično pogađa, za oduševljenje svih prisutnih i oproštaj Celte od bilo kakvih ambicija za makar jedan bod.

Kraj na ovu fantastičnu utakmicu stavio je Sergio Busquets u 85. minuti, golom za konačnih 4-1.

Barcelona je na ovaj način ponovo na vrhu tabele, s istim brojem bodova kao i drugoplasirani Real Madrid.