Messi golom i asistencijom proslavio veliki jubilej u dresu Barcelone

Jubilarni 800. nastup u dresu Barcelone Lionel Messi obilježio je pobjedom od 3:1 nad Rayo Vallecanom u meču 27. kola španske La Lige.

Iako se činilo da bi gosti iz Madrida mogli pokvariti veliki jubilej argentinskog čarobnjaka, nakon što su golom De Tomasa poveli u 24. minuti, upravo se Messi asistencijom za Piquea pobrinuo za izjednačenje rezultata.

S 1:1 otišlo se na pauzu, a poslije pet minuta igre u nastavku Katalonci su stigli do totalnog preokreta. U 800. nastupu za Barcu Messi je stigao do svog 651. gola, nakon što je sigurno izveo najstrožiju kaznu. Vrijedi napomenuti da je asistencija za Piquea bila 268. za Argentinca u dresu katalonskog kluba.

Konačnih 3:1 postavio je Luis Suarez osam minuta prije kraja utakmice.

Barcelona će tako u pobjedničkoj atmosferi dočekati revanš-susret osmine finala Lige prvaka protiv Lyona. Prvi susret je okončan s 0:0.