Mogao je da „otkine nogu“ čovjeku: Brutalan start Haalanda (VIDEO)

Haaland
Fudbaleri Manchester Cityja odigrali su neriješeno s Evertonom 1:1 u meču 18. kola Premijer lige.

Građani su kiksnuli, prije okršaja Arsenala i Brightona, pošto „Tobdžije“ imaju šansu da se odlijepe i osame na vrhu tabele.

Uslov je da pobjede Brighton na gostovanju, pošto City kod kuće na Etihadu nije mogao da izađe na kraj sa timom Franka Lamparda.

CIty je poveo u 24. minutu pogotkom Erlinga Haalanda, koji je tokom meča pokazao i svoju nesportsku stranu.

Jeste Norvežanin nedavno rekao da je ljut što je propustio Mundijal u Kataru, ali je malo ko očekivao da će uz gol imati i nepotrebno brutalan start na Vitaliyju Mykolenku.

Zaletio se i s leđa „pokupio“ igrača Evertona i pokrenuo raspravu da bi bilo koji drugi fudbaler, ili igrač drugog kluba dobio direktan crveni karton.

Haalnd je dobio samo žuti pred poluvrijeme, baš kao i James Tarkowski, koji je opravdano protestovao kod sudije.

Prije toga je mogao da bude isključen i Kevin de Bruyne. Belgijanac je poslije tridesetak minuta startovao na Amadua Onanu i dobio žuti karton, a da je bilo provjere, možda bi se utvrdilo da je zaradio isključenje.