Mourinho dobio crveni karton nakon što je brutalno provocirao protivničkog trenera

.
Nogometaši Rome pobijedili su danas na stadionu Olimpico u 9. kolu Serije A ekipu Monze rezultatom 1:0, a novi show imao je trener Vučice Jose Mourinho.

Iako je Roma bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu, nije uspjela doći do gola, a četiri minute prije odlaska na odmor Monza je ostala s igračem manje nakon što je D'Ambrosio dobio drugi žuti karton.

Identična slika očekivano je viđena i u nastavku utakmice, a Roma je do zasluženog trijumfa došla u 90. minuti. Strijelac je bio rezervista El Shaarawy koji je ušao u igru u drugom poluvremenu.

Ovaj pogodak je bacio Mourinha na koljena u slavlju, ali je trener Rome dobio i crveni karton u 11. minuti sudijske nadoknade.

Naime, pokazivao je treneru Monze rukama da plače i ušutkavao sve prisutne gestom. Ovu situaciju pogledajte ovdje.

Roma se nakon današnje utakmice probila na šesto mjesto Serije A, dok je Monza na 11. poziciji.

U narednom kolu Roma gostuje Interu, dok će Monza dočekati Udinese.