Musa i Hezonja odveli Real Madrid do pobjede nad Gran Canarijom

ć

Košarkaši Real Madrida su rutinski pobijedili Gran Canariju rezultatom 97:71 u 13. kolu španske Endesa lige uz veoma dobar učinak Džanana Muse.

Susret je već riješen u prve četiri minute kada je Real vodio s nestvarnih 14:0, a prvu četvrtinu Kraljevi su riješili u svoju korist rezultatom 31:14. Na poluvremenu je Real imao prednost 54:37, te je već tada susret bio uskraćen bilo kakve neizvjesnosti.

Džanan Musa ovaj put nije počeo susret u startnoj peorci, a na kraju je za 18 minuta imao učinak od 15 poena, te je bio drugi strijelac ekipe.

Svi igrači Reala su se upisali u strijelce, a najbolji igrač madridske ekipe danas je bio Mario Hezonja koji je ubacio 19 poena, od čega čak 15 u prvoj četvrtini susreta.

Dvocifreni su bili i Fabien Causeur s 13, Walter Tavares sa 12, te Vincent Poirier s 10 poena.

Realu je ovo bila 12. pobjeda u prvenstvu, te sada imaju dvije pobjede više od drugoplasirane Unicaje.