Nadal novom pobjedom zakazao klasik s Đokovićem u četvrtfinalu Roland Garrosa

k
Španski teniser Rafael Nadal (5. ATP) plasirao se u četvrtfinale Roland Garossa nakon maratonskog meča protiv Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea (9. ATP) - 3:6, 6:3, 6:2, 6:3, 3:6.

Rafael Nadal (Foto: EPA-EFE)

Meč je trajao gotovo četiri i po sata, a Nadal je ovim trijumfom zakazao klasik protiv srbijanskog tenisera Novaka Đokovića koji je na programu u utorak.

Kanađanin je izgledao odlično u prvom setu, vodio je od samog početka, a Nadal nije imao snage za preokret. U setovima je potom izjednačio nakon što je pri rezultat 3:3 u drugom setu vezao tri gema.

Rafa je treći set dobio tako što je dva puta oduzeo servis rivalu kojem nijednom nije pružio priliku da ga ugrozi, a onda je Auger preživeo Nadalove nalete u četvrtom setu i 6:3 izjednačio na 2:2 u setovima.

Ključni trenutak dogodio se u osmom gemu petog seta kada je Nadal iskoristio svoju drugu break loptu, poveo sa 5:3, a zatim i odservirao prolaz u četvrtfinale.