Nadal razbio Dimitrova i plasirao se u finale Mastersa u Monte Carlu

Španski teniser Rafael Nadal (1. ATP) plasirao se u finale Mastersa u Monte Carlu nakon što je danas u polufinalu bio bolji od Bugara Grigora Dimitrova (5. ATP) rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Dimitrov je loše počeo meč i izgubio svoj prvi servis, ali je u petom gemu osvojio break pa je izjednačio na 3:3.

Igralo se potom poen za poenom, a ključni je bio deseti gem kada Nadal uzima drugi break u meču i osvaja prvi set.

Bugarski teniser bio je veoma nervozan u prvom setu u kojem je napravio čak pet dvostrukih grešaka prilikom svog servisa.

U nastavku je Nadal igrao savršen tenis. Bez ikakvih problema uzima prva dva breaka na servis Dimitrova pa je brzo stigao do prednosti od 4:0.

Uspio je bugarski teniser do kraja drugog seta osvojiti jedan gem, ali je to bilo nedovoljno da zaustavi izuzetno raspoloženog Nadala.

Nadal će u finalu Mastersa igrati protiv pobjednika drugog polufinala između treće nosioca turnira Nijemca Alexandera Zvereva (4. ATP) i japanskog tenisera Keija Nishikorija (36. ATP).