Najmlađi članovi AK „Krajišnik“ učestvovali na Državnom prvenstvu BiH za cicibane/ke

asd
Atletski kub Brotnjo u subotu, 15. maja u Čitluku bio je domaćin Državnog prvenstva BiH za cicibane i cicibanke (atletičari i atletičarke rođeni 2010. godine i mlađi).

Na ovom takmičenju nastupili su i najmlađi članovi AK „Krajišnik“ Velika Kladuša i zabilježili nove uspjehe. Najbolji rezultat ostvarila je aktuelna državna prvakinja u krosu, Farah Abdić koja je u disciplini 600 metara osvojila bronzanu medalju.

U istoj disciplini njena klupska kolegica, Ehlimana Hušidić zauzela je za nju odlično peto mjesto, s obzirom da je bila među najmlađim takmičarkama. Također, premijerni nastup zabilježio je Orhan Muhibić koji je nastupio u disciplini 200 metara, te istrčao obecavajući rezultat, te se od njega u narednim sezonama očekuju zapaženi rezultati.

Već u narednu subotu u Tuzli slijedi Prvenstvo BiH u kategoriji kadeta, gdje takmičari iz Velike Kladuše očekuju nove medalje s državnog vrha.