Nemile scene na derbiju u Beogradu, košarkaš Partizana udario rivala u glavu (VIDEO)

košarka
Košarkaši Partizana pobijedili su kao domaćini u 21. kolu ABA lige velikog rivala Crvenu zvezdu rezultatom 92:81, a ova utakmica imala je neslavan kraj zbog sukoba košarkaša.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu i već nakon prve četvrtine imala je 11 poena prednosti. Ona je konstantno rasla do odlaska na odmor kada je bilo 48:34 za Zvezdu.

A onda u nastavku susret nevjerovatan preokret Partizana. Prvo su u trećoj dionici smanjili zaostatak na samo tri poena pa se očekivala zanimljiva završnica. Ipak, ona je izostala jer Zvezda u drugom poluvremenu kao da nije postojala pa su na kraju doživjeli zaslužen poraz.

Najbolji kod Partizana bio je Lessort s 27 poena, a upravo je Francuz izazvao veliki incident kada se susret zvanično završio. Naime, Lessort je sa zvukom sirene odlučio napasti protivničkog košarkaša Petruševa. Žestoko je na njega nasrnuo, prvo ga odgurnuo pa udario, a zatim pokušao i da mu zada dodatne udarce. Ipak, veći problem uspjeli su spriječiti saigrači oba kluba.

Lessort je imao podršku u LeDayju koji je postigao 17 poena, dok je kod Zvezde najbolji bio Campazzo s 21 poenom.

Partizan je ostao na prvom mjestu ABA lige s 19 pobjeda i dva poraza, dok je Zvezda drugoplasirana s omjerom 17-3.