Neslavan debi BiH, rukometni "Zmajevi" ostavili dobar dojam

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je porazom debitovala na Evropskom prvenstvu. Historijski meč u Trondheimu, u grupi D, pripao je domaćinima, Norvežanima, koji su slavili sa 32:26. Nikola Prce i društvo ostavili su dobar dojam protiv jednog od favorita prvenstva. Izabranici selektora Bilala Šumana dobro su otvorili meč, poveli protiv favorizovanog protivnika. Dva puta smo imali maksimalno vodstvo od dva gola razlike kod rezultata 2:0 i 3:1. Kada su Norvežani poravnali na 3:3 počeli su lagano preuzimati inicijativu.

Norvežani su bolje otvorili drugi dio. Već nakon nekoliko minuta bilo je sedam golova razlike, 19:12.

Najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine nisu se predavali. Igrao se gol za golom, ali se razlika nije pretjerano "topila".

I dalje smo dosta griješili, ali je borbenost držala naš tim ne bude u većem zaostatku. Na 15. minuta do kraja rezultat je bio 25:17 za domaćina što je značilo da će bh. rukometaši bodove morati potražiti u drugim mečevima. U tim trenucima intenzitet na utakmici je počeo polako da opada.

Pred kraj susreta raspucao se Marko Panić koji je postigao 5 golova, ali konačan rezultata se nije mijenjao. Drugi susret grupe D završen je 32:26 za Norvešku.

Šumanovi izabranici u nedjelju će igrati protiv Portugala, a u utorak protiv Francuske.

Norveška - Bosna i Hercegovina 32:26.

Norveška: Saeveraas, Bergerud, Nikolaisen, Sagosen 12, Overjordet, Overby 5, Joendal 2, Bjornesen 1, Gullerud 2, Johannessen 3, O'Sullivan 1, Tangen 2, Reinkind, Gulliksen 1, Blonz 1, Rod 2.

Bosna i Hercegovina: Grahovac, Burić, Ovčina 1, Perić 3, S. Burić 2, Panić 4, Mandić, Haseljić 3, Terzić, Karačić, Prce 7, Vranješ 3, Malinović 3, Hamidović, Predragović, Vegar.

Ranije danas, rukometaši Portugala su u prvom susretu naše grupe D senzacionalno svladali Francusku sa 28-25 (12-11).

Rezultati 1. kola 14. evropskog rukometnog prvenstva u Švedskoj, Norveškoj i Austirji: