Ni raspoloženi Nurkić nije pomogao Portlandu protiv Dallasa, Dončić ostvario triple-double

.
Košarkaši Dallasa pobijedili su Portland u gostima rezultatom 132:112, a najbolji bh. igrač Jusuf Nurkić igrao je 30 minuta i za to vrijeme je postigao 18 poena te dodao osam skokova.

Dallas je sjajno odigrao prvu dionicu i nakon 12 minuta imao je dvocifrenu prednost od 15 razlike (40:25), no Portland se do poluvremena uspio djelomično vratiti i na pauzu se otišli s vodstvom Mavericks od 68:59.

Uspio je Dallas i u trećoj dionici da održava prednost, a onda su na početku posljednje dionice opet došli do dvocifrene razlike, nakon čega je njihova prednost konstantno rasla i mirno su priveli meč kraju te ostvarili pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Porzingis koji je ubacio 22 poena, dok se kod Portlanda istakao Simons koji je ubacio 23 poena.

Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo nešto više od 30 minuta, a u tom period je ubacio 18 poena te je dodao osam skokova i tri asistencije. Luka Dončić je ostvario triple-double učinak, a meč je završio sa 15 poena, 10 skokova i 15 asistencija.

U ostalim mečevima Denver je kao gost bio bolji od Brooklyna rezultatom 124:118, a Nuggetse je do pobjede nosio sjajni Nikola Jokić koji je za 35 minuta na parketu ubacio 26 poena te dodao 10 skokova i osam asistencija.