Nije Liga prvaka, ali bio je spektakl. Barca i United odigrali fantastičnu utakmicu

sa

Nije Liga prvaka, ali je bio spektakl. Nogometni divovi Barcelona i Manchester United odigrali su večeras prvi meč nokaut-faze Evropske lige.

Iako je riječ o drugom po snazi klupskom takmičenju na Starom kontinentu, Barca i United odigrali su susret najviše klase.

Španski tim poveo je u 50. minuti preko Marcosa Alonsa. Potom je uslijedio potpuni preokret na Camp Nouu.

Gosti iz Engleske šokirali su domaće navijače sa dva brza pogotka. Prvo je napadač “Crvenih đavola” Marcus Rashford izjednačio već u 53. minuti.

Samo šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:2. Stoper Barce Jules Kounde postigao je autogol.

Ipak, Barca se uspjela vratiti. U 76. minuti poljski golgeter Robert Lewandowski pogodio je za 2:2. To je bio i konačan rezultat.

Revanši u ukupno osam parova play-offa na rasporedu su 23. februara. Pobjednici će steći prvo nastupa u osmini finala Evropske lige.