Nogometaš Borca postigao gol sezone s preko 50 metara: Banjalučani pobjedom najavili derbi prvenstva

f

Nogometaši Borca savladali su GOŠK rezultatom 3:0 u okviru 21. kola Wwin lige BiH čime su se dodatno učvrstili na vrhu tabele uoči gostovanja najbližem pratitelju Zrinjskom u narednom kolu.

Borac je poveo već u 8. minuti kada je David Vuković postigao sjajan gol udarcem u suprotne rašlje s nekih 16 metara. Banjalučani su dominirali i nakon toga, propustili niz šansi, a u finišu prvog dijela prijetli su i gosti preko Šere i Gogića.

U 43. minuti GOŠK je mogao do poravnanja, ali Milošević je sjajno odbranio delekometni udarac Skoprupa iz slobodnog udaraca.

Pitanje pobjednika riješeno je u 63. minuti kada je Jovo Lukić postigao drugi gol za vodstvo Borca 2:0, a samo tri minute kasnije postignut je gol prvenstva.

Nogometaš Borca Vasilije Terzić šutirao je sa preko 50 metara i iznenadio je golmana GOŠK-a Šutkovića za konačnih 3:0.

Borac sada ima devet bodova prednosti uoči gostovanja drugoplasiranom Zrinjskom u narednom kolu, dok će GOŠK na svom terenu dočekati Posušje.