Nova pobjeda Portlanda, 20 poena Nurkića

Odigrano je 8 utakmica NBA lige, a Portland trejlblejzersi našeg Jusufa Nurkića su upisali novu pobjedu. Savladali su na domaćem parketu Njujork nikse rezultatom 111-101.

Bh. centar je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, bio je najefikasniji igrač svoje ekipe, iako je rano ušao u probleme sa ličnim greškama.

Nurkić je ubacio 20 poena, a šutirao je iz igre sjajnih 7 od 9 i uhvatio 8 skokova i sve to za samo 19 minuta koliko je proveo u igri.

Trejlblejzersi su ključnu prednost stekli u trećoj četvrtini, kada odlaze na dvocifrenu prednost, a početkom četvrte četvrtine prednost je rasla i do 16 poena razlike.

Portland je zabilježio 24. pobjedu u sezoni, dok su Niksi nastavili sa katastrofalnim igrama.