Novi poraz Damira Džumhura

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nakon više od dva sata poražen je u finalu kvalifikacija za Masters turnir u Rimu. Bolji od Džumhura bio je Yoshihito Nishioka rezultatom 2:1 (6:4, 4:6 i 6:3), prenosi Fokus.

Nakon pobjede nad Tarom Danielom u dva seta, Džumhur je zaigrao u Rimu protiv još jednog Japanca. Ipak, danas nije bio toliko dobar i poražen je nakon velike borbe i drame od 66. igrača svijeta.

Bolje je Nishioka otvorio meč, osvojio je prvi set rezultatom 6:4, a onda je bh. teniser zaigrao znatno agresivnije i bez manje grešaka, pa je vratio Japancu istom mjerom.

Ipak, u trećem setu ponovo je Japanac bio taj koji je manje griješio, te je rezultatom 6:3 ovjerio plasman u prvo kolo petog Masters turnira u sezoni. Valja naglasiti da je bh. teniser u posljednja dva gema spasio čak četiri meč lopte, od čega tri vezane, ali do preokreta nije mogao.