Novi uspjesi najmlađih članova judo klubova"Una" i "Sakura" iz Bihaća

.

Najmlađi takmičari džudo klubova Sakura i Una iz Bihaća ovog su vikenda nastupili na dva međunarodna takmičenja u Mostaru i Zagrebu…

Na turniru u Mostaru članica „Sakure“  Azra Busuladžić okitila se zlatom, dok su Nea Duratović i Nejla Mešić osvojile srebrene medalje. Na istom takmičenju Azer Dedić iz džudo kluba Una u konkurenciji dječaka osvojio je bronzanu medalju, dok su Amar Felić i Muris Pašaga ostali bez medalje ovaj put.

Inače, na ovom je takmičenju nastupilo  oko 300 takmičara iz 20 klubova iz Crne Gore i BIH. NA međunarodnom kupu Dugave u Zagrebu uspješniji nastup su imali članovi džudo kluba Una. Azrudin Kržalić je u konkurenciji dječaka do 12 godina osvojio zlatnu medalju, kao i Omar Redžić u konkurenciji dječaka do 8 godina. Omarovi vršnjaci iz džudo kluba Sakura, osmogodišnjaci  Lada Crnković i Tarik Pečenković.