Olimpik nastavio sa sjajnim rezultatima, Slaven u gostima iznenadio Zvijezdu

Susreti 11. kola Prve lige Federacije BiH.

Sa početkom u 14 sati i 30 minuta, danas je odigrano sedam utakmica 11. kola Prve lige Federacije BiH, a jako je zanimljivo bilo u Gračanici, gdje je Olimpik nastavio niz odličnih rezultata.

Domaći tim je poveo sa 2:0 u prvom poluvremenu pogocima Durakovića i Stojanova, a u nastavku susreta crveni karton je dobio Tarik Adilović, pa su gosti stigli do preokreta pogocima Stjepanovića, Džafića i Sadikovića.

Olimpik sada ima 27 bodova, a Bratstvo je ostalo na svojih 13 bodova.

Budućnost je savladala Orašje u jako bitnoj utakmici te je pobjegla sa samog dna tabele, a za pobjedu su pogađali Trumić i Smajlović. Bitnu pobjedu slavila je i ekipa Metalleghea, koja je na domaćem terenu savladala Radnik iz Hadžića i tako ga ostavila na samom dnu tabele.

Na diobu drugog mjesta stigla je ekipa Goražda, koja je sa 2:0 savladala kakanjski Rudar. Domaći tim su do pobjede odveli golova Žerića i Mirkovića iz drugog dijela susreta.

Zvijezda iz Gradačca razočarala je u duelu sa Slavenom iz Živinica, koji je slavio sa 1:0 pogotkom Junuzovića, te je Zvijezdu doveo u dosta nezgodnu situaciju.

Svi rezultati

NK Bratstvo Gračanica - FK Olimpik 2:3 (Duraković 12, Stojanov 25 - Stjepanović 62, Džafić 79, Sadiković 85)
FK Budućnost - HNK Orašje 2:0 (Trumić (P) 15, Smajlović 87)
NK Metalleghe - FK Radnik Hadžići 1:0 (Haračić (P) 28)
NK Zvijezda Gradačac - NK Slaven Živinice 0:1 (Junuzović 60)
NK Jedinstvo - NK Travnik 3:1 (Nuspahić (P) 25, Cibra 70, Nuhanović 81 - Šero 23)
FK Goražde - FK Igman 2:0 (Žerić (P) 54, Mirković 61)
HNK Čapljina - FK Rudar Kakanj 1:0 (Hasinović 13)