Palmeiras odbranio titulu prvaka Južne Amerike, uslijedilo veliko slavlje navijača

slavlje
Postali prvi tim koji je odbranio naslov prvaka nakon dvije decenije

Fudbaleri Palmeirasa su odbranili naslov prvaka Južne Amerike, jer su u finalu Kopa Libertadoresa nakon produžetaka savladali Flamengo sa 2:1.

Palmeiras je poveo preko Rafaela Veige (Raphael) u 6. minuti. Nakon ranog vodstva Palmeirasa, fudbaleri Flamenga su preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli doći do gola sve do 72. minute kada je Gabriel Barbosa sjajno pogodio za 1:1.

Igrali su se produžeci, a onda se ključni detaljn dogodio u 95. minuti, kada je nakon greške Andreasa Pereire lopta došla do Dejversona (Deyverson), a ovaj je izašao "oči u oči" sa golmanom Diegom Alvešom (Alvesom), kojeg je bez problema matirao.

Palmeiras je postao prvi klub koji je odbranio naslov prvaka Kopa Libertadores još od Boke Juniors koja je to uspjela prije pune dvije decenije. Inače, Palmeirasu je ovo treći put da je pokorio Južnu Ameriku, jer su naslov prvaka osvojili i 1999. godine, dok je Flamengo ostao na dva trofeja.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje navijača Palmeirasa.